Laura Wasilewska

Niezależna artystka i kuratorka sztuki. Urodziła się w 1986 roku. Jest absolwentką Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie, na której na Wydziale Malarstwa w 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem w pracowni profesora Antoniego Fałata i aneks z rysunku u profesor Barbary Szubińskiej. Pracę magisterską napisała pod kierunkiem doktor Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem profesorów Franciszka Starowieyskiego i Wiktora Zina. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki.

Artystka ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w 2014 w Berlinie, Lizbonie). Brała udział w targach sztuki w Wilnie i Lipsku, w aukcjach charytatywnych (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal Forbesa), aukcjach sztuki (Dom Aukcyjny Ostoja, Dom Aukcyjny Rempex). Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. Stałe ekspozycje jej prac można zobaczyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Laura Wasilewska była stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz miasta stołecznego Warszawy im. Jana Pawła II.

TOP