Kamila Kraus

Malarka, fotograf, wokalistka, autorka tekstów. Jej prace malarskie i fotograficzne znalazły uznanie w Nowym Jorku, Wiedniu i Madrycie. W dziedzinie fotografii współpracowała z Natalią LL (Natalią Lach-Lachowicz) - artystką światowej sławy, z którą miała zaszczyt zetknąć się na studiach.

Z wykształcenia jest magistrem sztuki - absolwentką Wydziału Artystycznego Instytutu Sztuk Wizualnych UZ, który ukończyła w 2006 roku. W 2010 roku wydała swoją debiutancką płytę BRAJLEM, która jako pierwsza na polskim rynku muzycznym posiada teksty zapisane w systemie Braille'a. Do współpracy zaprosiła między innymi aktora Wiktora Zborowskiego, kompozytora Ygora Przebindowskiego oraz producenta muzycznego Roberta Amiriana, a także wielu utalentowanych muzyków i ludzi wspólnie tworzących ten album.

Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiała we Wrocławiu, w Teatrze Muzycznym Capitol. Współpracowała z aktorami, reżyserami, choreografami i muzykami polskiej sceny, między innymi z pianistą światowej sławy Leszkiem Możdżerem, reżyserem Wojciechem Kościelniakiem, Markiem Grzesińskim-Weiss oraz choreografką i Dyrektorką Artystyczną Bałtyckiego Teatru Tańca - Izadorą Weiss.
Kamila Kraus mieszka w Warszawie.

TOP