Anna Kozłowska

Absolwentka warszawskiej ASP. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem z grafiki, plakatu, malarstwa i rysunku. Brała udział w wystawie najlepszych dyplomów w Zachęcie, otrzymała nagrodę za debiut malarski w Łazienkach Królewskich i I miejsce w konkursie na plakat o rewaloryzacji zabytków Krakowa.

W czasie dziesięcioletniego pobytu w Wielkiej Brytanii zrobiła specjalizację z konserwacji malarstwa, pracowała między innymi w pałacu Hampton Court. Zdobytą wiedzę i doświadczenie w technikach starych mistrzów wykorzystuje w swojej twórczości.

Po powrocie do Polski zrealizowała 600 m2 rekonstrukcji fresków w dawnej Izbie Poselskiej w Zamku Królewskim w Warszawie, fresk trompe l'oeil w westybule Pałacu pod Blachą oraz liczne freski w rezydencjach prywatnych. Wypracowała własną technikę suchego fresku krzemianowego na przenośnym podłożu.

Poza freskiem specjalizuje sie w malarstwie olejnym, akwareli i rysunku. Jako malarka w pracowni architektury wnętrz ilustruje w akwareli projekty i realizuje dekoracje malarskie.

Wystawy indywidualne: Grottesca e bellezza universale w Bordigherze w 2018 roku, Bellezza di grottesca w Pallazzo Valmarana w Vicenzie w 2019 roku.

TOP